Sport

(VIDEO) Sheriff Tiraspol a încheiat la egalitate cu Lokomotiv Moscova

Sheriff Tiraspol a făcut un meci mare în fața celui mai tare adversar din acest an. În cel de-al treilea meci din Europa League, viespiile au încheiat la egalitate cu Lokomotiv Moscova.

Campioana Moldovei Sheriff Tiraspol a obținut a treia remiză consecutivă în grupele Ligii Europa. După 0-0 cu Fastav Zlin și FC Copenhaga, tirapolenii au remizat, acasă, și cu favorita grupei, Lokomotiv Moscova.

Rușii au deschis în minutul 17 prin Miranchuk, însă nu au fost mult timp la conducere. După un sfert de oră, Badibanga a restabilit egalitatea în urma unei faze fixe.

Reușita lui Badibanga a fost primul gol al tiraspolenilor din acest sezon, în faza grupelor Europa League.

Pana la final, Sheriff a dominat în duelul cu moscoviții, dar meciul s-a încheiat cu 1 – 1.

După 3 etape disputate, Lokomotiv este liderul grupei F, cu 5 puncte, urmată de Copenhaga și Sheriff cu câte 3.