Sport

Spartak a dat de pământ cu Sevilla

Spartak Moscova a produs surpriza serii în Liga Campionilor. Rușii au bătut-o pe Sevilla cu 5-1, deși la pauză scorul era egal. Melgarejo, Glusjakov și Adriano au schimbat soarta partidei în decurs de 15 minute.

S-a terminat 5-1. Spre finalul meciului, olandezul Quincy Promes și-a trecut în cont dubla.

În celălalt meci al grupei, Liverpool a reușit scorul serii după ce a surclasat-o pe campioana Sloveniei, Maribor, cu 7-0. Salah și Firmino au reușit câte o dublă, iar Coutinho, Chamberlain și Arnold au înscris câte o odată.

Într-un alt meci disputat aseară, Manchester City a bifat a treia victorie consecutivă în grupa F, după ce a trecut cu 2-1 de Napoli. Cetățenii aveau 2-0 în primul sfert de oră. Sterling și Gabriel Jesus l-au învins pe Reina.

Italienii au redus din diferență în repriza secundă prin Diawara, din penalty.

Redactor: GHEORGHE LUNGU