Sport

FCSB a umilit-o pe Timișoara cu 7-0

După o evoluție remarcabilă în grupele Ligii Europa, vicecampioana României  FCSB are o prestanță de invidiat și în campionat. Echipa lui Nicolae Dică a învins-o cu 7-0 pe ASC Poli Timișoara. Gnohere și-a început recitalul în minutul 13, după o pasă ca la carte venită de la Budescu.

20 de minute mai târziu, Florinel Coman a făcut 2-0, iar apoi, bizonul „roș-albaștrilor” a înscris din nou dintr-o pasă superbă a aceluiași Budescu.

La realuarea jocului, Florinel Coman a realizat dubla, iar Larie și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

În minutul 63 Gnohere izbutit hattrick-ul  ducand scorul la  6 -0 după  un șut imparabil.

Ultimul gol al bucureștenilor a fost înscris din penalty de decarul Florin Tănase.

În urma acestui succes, FCSB s-a apropiat la un singur punct de liderul CFR Cluj, care a cedat sâmbătă în fața campioanei României, Viitorul, cu 0-1.

REDACTOR: GHEORGHE LUNGU