Sport

Cupa Franței: PSG s-a distrat în Cupa Franței cu o echipă din Liga a doua

PSG s-a distrat în Cupa Franței cu o echipă din Liga a doua. Di Maria a reușit un hattrick de excepție dar faza serii a fost oferită de fundașul Dani Alves care a fost portar pentru câteva minute.

În partida cu divizionara secundă Sochaux,  deținătoarea trofeului PSG a deschis scorul încă din primul minut prin Di Maria. Echipa adversă a dat replica câteva minute mai târziu prin Martin, dar parizienii au înscris  încă odată prin Cavani și au intrat la pauză în avantaj.

În partea secundă argentinianul Angel di Maria a făcut spectacol reușind să-și treacă în cont un hattrick.

Pe final de meci, PSG a rămas în zece oameni. Goalkeeperul Trapp a văzut cartonașul roșu pentru un fault, iar Dani Alves nu a stat mult pe gânduri și i-a luat locul în poartă.

S-a terminat 4-1 pentru PSG, care exact peste o săptămână o va întâlni pe Real Madrid în optimile Ligii Campionilor.