Sport

Chelsea, umilită din nou în Campionatul Angliei

Chelsea a fost umilită din nou în Campionatul Angliei. După înfrângerea cu 0-3 din etapa trecută, de data aceasta londonezii au cedat cu 1-4, în meciul din deplasare cu Watford.

„Aristocrații” au avut parte de ghinion în prima repriză. Bakayoko a văzut 2 cartonașe galbene tip de 5 minute, iar eliminarea sa a ușurat misiunea gazdelor. Nu a durat mult, iar Watford a deschis scorul din penalty și a intrat la cabine în avantaj. Chelsea a redus din diferență abia în minutul 82 prin Hazarad, dar nu a putut să țină de rezultat până la final. Gazdele au făcut șah-mat defensiva londoneză, marcând de 3 ori în mai puțin de 10 minute. Janmaat, Deulofeu și Pereyra au înscris pe rând, în poarta lui Courtois.

După această înfrângere, soarta lui Antonio Conte pe banca lui Chelsea rămâne incertă. Pentru campioana Angliei urmează dubla cu FC Barcelona din Liga Campionilor.